uto09262023

Aktualizovanéstr, 29 jún 2022 7pm

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

Štúrovčan.sk

Back Úvod Správy Kultúra Ostatné kultúrne podujatia a akcie Vo sne som sa zobudil v Bhutáne – literárny večer v Mestskej knižnici

Vo sne som sa zobudil v Bhutáne – literárny večer v Mestskej knižnici

Prednáška, ktorú usporiadala Mestská knižnica v Štúrove 12. decembra 2019 nás zaviedla do ďalekých končín sveta – spoznali sme krajinu Bhután.
koniec roka v kniznici 1 20200111 1474315652
 
Naším hosťom bol Zoltán Valcsicsák, predseda Spoločnosti Maďarsko – Bhutánskeho priateľstva. Predstavil nám knihu „Vo sne som sa zobudil v Bhutáne – cestovanie po krajine hrmiaceho draka a veľkého národného šťastia“.
 
Prednáška bola realizovaná s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín v rámci dotačného programu podpora kultúrno-osvetovej činnosti a vzdelávacej činnosti, vedy a výskumu 2019 a mesta Štúrovo. Za podporu podujatia vyjadrujeme poďakovanie poskytovateľom financií.
 
-----
 
A Párkányi Városi Könyvtár utolsó előadása 2019 decemberében a világ távoli tájára, Bhutánba kalauzolt el bennünket. Vendégünk volt Valcsicsák Zoltán, a Magyar-Bhutáni Baráti Társaság elnöke, aki bemutatta könyvét „Álmomban Bhutánban ébredtem - Utazások a Mennydörgő Sárkány és a Bruttó Nemzeti Boldogság földjén”.
 
Megvalósult a Kisebbségi Kulturális Alap és Párkány Város Önkormányzatának anyagi támogatásával, a közművelődés, kultúra, oktatás, tudomány, és kutatás támogatásáért 2019 program keretén belül. A pénzügyi támogatásért köszönetünket fejezzük ki adományozóinknak.
 
 
(MKŠ/PVK)

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť