štv06042020

Aktualizovanépia, 08 máj 2020 4pm

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

Štúrovčan.sk

Back Úvod Správy Kultúra Koncerty, festivaly, krsty Štúrovské hudobné leto 2016 – Country skupina Rebriňák

Štúrovské hudobné leto 2016 – Country skupina Rebriňák

( 1 x )
ŠTÚROVO 21. júl 2016 - V stredu 20. júla nám príjemný letný večer ešte viac spríjemnila bratislavská country a folk  skupina REBRIŇÁK.
rebrinak 1 20160721 1042535614
 
Skupinu tvoria traja šarmantní gentlemani  - Róbert Brunegraf, Jozef Šimon a Jozef Herda, ktorí nám o sebe prezradili:  „Skupina vznikla v roku 2011. Hráme popri zamestnaní, z hudby by sme nevyžili. Časť zárobku investujeme do nástrojov a vybavenia. Hudba je náš koníček,  naše hobby.  Partnerky našťastie majú pre našu záľubu pochopenie, milujú túto hudbu rovnako ako my a všemožne nás podporujú. Často s nami aj jazdia na vystúpenia. A máme šťastie aj na tolerantných susedov, ktorým nevadí , že skúšame vo vedľajšom byte.  
Väčšinou hráme v Bratislave a najbližšom okolí na festivaloch a tanečných zábavách, najďalej sme sa doteraz dostali do Olomouca v Čechách a teraz do Štúrova. Našim snom je vydať CD s vlastnými skladbami. Určili sme si termín jeden rok, ale asi to bude dlhšie. Dáme tomu voľný priebeh a uvidíme ako sa to vyvinie.
 
A prečo práve Rebriňák? Dlho sme hľadali nejaký netradičný, neošúchaný názov, niečo čo ešte žiadna kapela nemala. Asi rok sme hrali v podstate bez  názvu, presnejšie mali sme rôzne názvy, ale stále to nebolo ono.  No nakoniec  sme sa dopracovali k menu, ktoré sa nám páči: REBRIŃÁK. Rebriňák, do ktorého zapriahame toho nášho koníčka a snažíme sa na ňom priviezť dobrú náladu všade kde hráme.“
 
 
Ďakujeme za rozhovor, skvelú zábavu a tešíme, že k nám Rebriňák s výbornou hudbou zase niekedy prihrkoce.
 
 
Marta Mesárošová, Štúrovčan.sk
video: Dávid Letocha

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť